• Dištančné vzdelávanie u nás

      • „Ach, to vzdelávanie,“ pre niekoho galeje, pre iného zábava, sú takí, ktorí si ho zvolili za spoločníka na ceste k dosiahnutiu svojich životných cieľov, ale sú medzi nami aj žiaci, ktorí práve v tomto období, kedy proces prípravy na výkon budúcej profesie nadobudol iný rozmer, osloviť žiaka cez virtuálny svet dištančnej výuky, rezignujú, strácajú sa ako hudobníci  bez dirigenta. Tím pedagógov našej školy už od počiatku tejto náročnej cesty za poznaním zúročuje v svoje práci doposiaľ nadobudnuté poznatky a skúseností z učiteľskej praxe, ktorej súčasťou sa stávajú aj aktuálne potreby vedieť sa otvoriť novým zručnostiam v práci s IT technológiami. Keďže sme si vedomí toho, že na formovaní profilu absolventa našej školy sa nepodieľame len sumou vedomostí, ale aj neľahkou trasou vedieť nachádzať správny kľúč k otvoreniu a pochopeniu osobnosti samotného žiaka, v odhalení potrieb, foriem a spôsobov, ako ho osloviť, ponúkame pohľad na vzdelávaciu komunikáciu v čase dištančnej výuky.

        • Hodiny Angličtiny v hotelierstve a gastronómii

        • Hodiny angličtiny v hotelierstve a gastronómii počas dištančného vzdelávania prebiehajú , tak ako väčšina hodín na HA prostredníctvom aplikácie TEAMS. Vďaka tejto platforme dokážeme aspoň čiastočne nahradiť osobný kontakt a prehlbovať svoje znalosti z oblasti hotelierstva a gastronómie v angličtine. Na hodinách sa kreativite medze nekladú a vytvorili sme videorecepty v anglickom jazyku, ktoré následne  pod vedením Mgr. Koškovej prezentovali na hodine. Výsledok je skvelý.  Veď posúďte samy.

          Naši šikovní žiaci z II.A triedy, študijný odbor hotelová akdémia: 

          Videorecept1.mp4

          Videorecept2.mp4

           

           

           

           

        • Angličtina trochu inak

        • Napriek tomu, že kvôli pandémii ostali učitelia i žiaci izolovaní v domácom prostredí, vyučovanie pružne prebieha dištančnou formou v aplikácii Microsoft Teams, kde je našou snahou využívať všetky dostupné online možnosti vzdelávania sa.

          Dňa 15.02.2021 som sa s 2.skupinou anglického jazyka I.A triedy rozhodla využiť kreativitu priestoru na MS Teams. Úlohou žiakov, rozdelených do dvoch skupín, bolo vytvoriť súťažný kvíz pre súperov (druhý tím) so zameraním na naučenú slovnú zásobu z tém: Záľuby, Šport, Opis osobnosti a Bývanie. Obe skupiny mali vytvorené svoje súkromné online miestnosti, kde mohli spolupracovať na tvorbe kvízových otázok. Po úspešnom vytvorení kvízu sme sa všetci vrátili späť do pôvodnej online miestnosti, kde oba tímy zrealizovali svoj kvíz. Po sčítaní správne uhádnutých odpovedí, sme určili víťaza. Bola to pre všetkých zábavná hodina, na ktorej rolu moderátora tentokrát nehral učiteľ, ale žiaci.

          Verím, že si študenti odniesli z vyučovacej hodiny pozitívne zážitky a elán do učenia sa anglického jazyka.

          Mgr. D. Grečková

        • Telesná a športová výchova

          • Aktuálne sa pohybujeme v ročnom období zima a mnohí z nás by za normálnych okolností brázdili svahy našich hôr a vrchov na lyžiach. Teraz to nebolo možné, tak aspoň žiaci mohli sledovať v televízii našu momentálne najúspešnejšiu lyžiarku Petru Vlhovú a držať jej palce. Či už to boli Majstrovstvá sveta, alebo iné lyžiarske súťaže, kde ju mohli sledovať v priamom prenose, žiaci sa formou Power-Pointovej prezentácie, ktorú mali vytvoriť dozvedeli o jej začiatkoch, rodine, pocitoch, súkromí a úspechoch, ktoré doteraz dosiahla. Peťa držíme Ti palce.

          Petra_Vlhova.pdf                                    Petra_Vlhova1.pdf

          • Zdravá výživa je jednou z tém preberaných na hodinách TŠV. Na dištančnom vzdelávaní sme si prebrali makronutrienty, mikronutrienty, vitamíny, stopové prvky a minerály. Podstatou zdravého stravovania je jesť kvalitnú stravu bohatú na tieto zložky. Aby sme sa dobre cítili a aby nám naše telá mohli správne fungovať potrebujeme vodu. Prečo je pre nás voda taká dôležitá dokumentujú prípravy vytvorené našimi žiakmi.

          Voda_.pdf

          • Geocaching je zábava, či určitý druh športu, spočívajúca v hľadaní skrytého objektu, o ktorom sú známe len jeho geografické súradnice. Miesto úkrytu sa nazýva cache – skrýša, schránka – hantírkou keška. Hra je niekedy spojená s úlohami, riešením ktorých je získanie súradníc cieľa, alebo s poznávaním okolitej krajiny alebo miestnych pamätihodností. Keďže na nájdenie skrýše je potrebná presná poloha, je táto hra spojená s používaním navigačných GPS zariadení. My sme sa naučili túto hru hrať a našli sme kešky o čom sú dôkazom nájdené kešky